Pozycjonowanie bez tajemnic

Jeżeli wydaje Wam się, że tytuł tekstu to tylko i wyłącznie puste słowa, popełniacie duży błąd. Tytuł tekstu jest całkowicie prawdziwy. Po przeczytaniu tekstu pozycjonowanie nie będzie mieć przed Państwem żadnych tajemnic. Zacznijmy od początku. Nie ma co ukrywać, że jest to najlepsze rozwiązanie. Wielokrotnie mówi się o tym, że pozycjonowanie to proces nie wymagający zbyt dużego wysiłku. Rzeczywistość wygląda wręcz przeciwnie. Pozycjonowanie wymaga bardzo dużego wysiłku. Dowodem na to jest fakt, że bez pozycjonowania nie można utrzymać wysokiej pozycji. W związku z tym całkowite działanie można podzielić na dwie części. Oto one:

– działania pozwalające na osiągnięcie celu

– działania pozwalające na utrzymanie celu

Zarówno jedna, jak i druga część jest bardzo ważna. Nie można powiedzieć, że coś jest bardziej ważne a coś mniej. Takie postawienie sprawy jest niczym innym jak błędem. Ludzie bardzo często zapominają o tej drugiej części. Chociaż może to nie chodzi o zapominanie. Nie można wykluczyć, że ludziom wydaje się, iż raz uzyskana pozycja zostaje na zawsze.

Co wpisujemy do wyszukiwarki?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie ma najmniejszego znaczenia. To są jednak tylko i wyłącznie pozory. Odpowiedź na to pytanie ma duże znaczenie. Zmierzam do tego, że internauci wpisują różne sformułowania do wyszukiwarki. Internauci korzystają z różnych sformułowań a pozycjonowanie odbywa się osobno dla poszczególnych fraz. Rozumiecie jaki z tego wszystkiego można wyciągnąć wniosek? Przy jednej frazie możemy zajmować wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania a przy drugiej już niekoniecznie. Skuteczne pozycjonowanie jest możliwe w przypadku kilku podobnych fraz. W związku z tym musimy wyróżnić dwie grupy fraz:

– frazy najbardziej odpowiednie

– frazy najbardziej popularne

Jeżeli martwicie się propozycjami, zapewniam, że nie ma absolutnie żadnego powodu do niepokoju. Dlaczego nie ma żadnego powodu do niepokoju. Nie ma żadnego powodu do niepokoju, ponieważ propozycjami powinna się zająć sama firma pozycjonująca. Każda firma pozycjonująca może się pochwalić się posiadaniem odpowiednich narzędzi.

Pozycja i odwiedzanie strony

Jesteśmy teraz w bardzo ciekawym temacie. Można powiedzieć, że jest to pole do popisu dla wielu oszustów. Dlaczego tak uważam? Uważam tak, ponieważ tylko trzy najwyższe miejsca gwarantują satysfakcjonujący efekt. Tymczasem wielu osobom proponuje się miejsce w TOP 10. Takie działanie według mnie można nazwać tylko naciąganiem na pieniądze (o czym zresztą już wspomniałem). Jeżeli nie wierzycie mi, możecie spytać innych osób posiadających odpowiednią wiedzę w temacie. Jestem wstanie zagwarantować, że odpowiedź będzie dokładnie taka sama. Jest to po prostu pewnik. Nie sposób nie wspomnieć o cenach. Ceny są bez wątpienia kolejnym polem do popisu dla oszustów. W każdej branży mamy do czynienia z cenowym rozstrzałem, ale w przypadku pozycjonowania ten rozstrzał jest chyba największy.

Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Zgadzacie się ze mną, że w żadnej branży nie można spotkać takiego rozstrzału? Jeżeli jednak uważacie inaczej to serdecznie zachęcam do tego, aby podać przykład branży. Nie należę do grona osób, które uważających, że tylko ja mogę mieć rację. Potrafię przyznać się do błędu. Na początku tekstu powiedziałem, że tytuł to nie są wyłącznie puste słowa. Z pewnością nie wszyscy mi wtedy wierzyli. Mam nadzieję, że teraz w tej kwestii mamy całkowitą zgodność. Jeśli jednak jest inaczej to podobnie jak wcześniej zachęcam do podania argumentów. Akceptuję tylko konstruktywną krytykę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *